Diana öldüğünde 11 yaşındaydım, televizyon sürekli aynı haberleri veriyordu herkes çok şaşırmıştı…

 

29 Temmuz 1981’de tüm dünya St.Paul Katedrali’nde gerçekleştirilen düğün töreniyle birlikte  Galler Prensesi Diana olarak anılmaya başlanmıştır. Prensesin düğün töreninde henüz doğmamıştım ama Duchess Kate’in düğün törenini tüm merakımla izlemiştim 🙂

 

Prenses Diana’dan iki oğlu oldu ancak Prens Charles’ın Camilla Parker Bowles’e olan aşkının üstüne geçemedi…

1995 yılında Diana bir ‘Panorama’ röportaj yaptı ve gizlilikle birkaç BBC muhabiriyle görüştü. Martin Bashir’e bulimiasını, evliliğini ve nasıl halka yardım etmeye çalıştığını anlattı. “Bu evlilikte biz üç kişiydik, yani biraz kalabalıktı” dedi, ve boşanmak istemediğini söyledi ama ‘Kalplerin Kraliçesi’ olmak istediğini anlattı.

Röportaj 20 Kasım 1995’te BBC One kanalında yayınlandı, daha önce hiçbir prenses o kadar açık konuşmadığı için herkes çok etkilendi. 22,8 milyon kişi onu izlemişti ve 28 Ağustos 1996’da boşandılar.

Diana, Pakistanlı kalp cerrahı Hasnat Khan’a aşık oldu ancak Hasnat magazin seven bir adam değildi o sadece bir cerrahtı bu nedenle aralarında bir çok defa sorun yaşadılar.

Pakistana gittiğinde Hasnat’ın ailesi ile tanıştı aile sadece kültür farklılığı nedeniyle  2 yıllık süren ilişkileri sona erdi. Diana bu ilişkisinden sonra çok üzüldü ve bence sadece bu etkiyi atlatmak için  Dodi Al Fayed’le görüşmeye başladı.

 

1997 yılında Dodi Al Fayed’le  Akdeniz’de Dodi’nin ‘Jonikal’ yatında kaldı ve paparazilere Diana haber verdi ama sonra bu durumdan sıkıldan Dodi ve Diana babasının otelinde kalmak istediler.

Dodi’nin apartmanına gitmek üzere otelin arkasından çıktılar fakat paparazzi onları bekliyordu ve şoför (Henri Paul)  alkolluydu, yolu şaşırdı ve karanlık bir tünelde kaza yaptı.

Henri Paul ve Dodi al Fayed olay yerinde hayatını kaybetti. 2 saat boyunca doktorlar Diana’nın hayatını kurtarmaya çalıştı. gece 04:00’de  Prenses Diana yaşamını yitirdi. Sadece Diana’nın koruma görevlisi, Trevor Rees-Jones hayatta kaldı.

 

Yönetmenliğini Oliver Hirschbiegel’in yaptığı 2013 yapımı Diana filmini izlemenizi öneririm Pakistanlı Hasnat Khan’a olan aşkını izleyebilirsiniz…

Daha sonrasında ise Dodi Al Fayed ile neden birlikte olduğunu o zamana kadar neler yaşadığını merak ediyorsanız size Richard Dale yönetmenliğini yaptığı Last days of a princess filmini izlemenizi öneririm.

 

 ÖPTÜM!

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.